• 25 czerwca 2022

Skoroszyty - niezbędne w biurze

Artykuły biurowe

Skoroszyty to kolejne artykuły biurowe, które mogą ułatwić utrzymanie należytego porządku w dokumentach, ułatwiają także organizację pracy. Nie trzeba poświęcać dużo czasu na układanie faktur, ponieważ skoroszyty pozwalają na szybkie wpinanie dokumentów.

Do zabezpieczenia wydruku przed zabrudzeniem i archiwizacją dokumentów w skoroszycie potrzebujemy jedynie dziurkacza. Następnie układa się metalowe wąsy przedziurkowane dokumenty i dociska paskiem wykonanym z plastiku. W taki sposób mamy materiał gotowy do zaprezentowania i uporządkowane dokumenty.

Rodzaje skoroszytów do archiwizacji

Pewnie najczęściej używamy skoroszytów z metalowym wąsem spinającym, które pomieścić mogą do 200 arkuszy papieru A4. Klasyczne wąsy wystarczy docisnąć i materiał nadaje się do archiwizacji. Niestety w takiej formie trudno będzie przekładać dokumenty, dostęp jest mocno ograniczony. Jeśli ktoś chce kopiować dokumenty tam umieszczone to najlepszy będzie mechanizm ringowy, który pozwoli dostać się do zawartości. Arkusze wkładane powinny być wcześniej dziurkowane albo umieszczone w foliowych koszulkach.

Na rynku mamy również skoroszyty zaciskowe z klipsem albo listwą. Zasada polega na umieszczeniu na okładce klipsu albo listwy, które będą spinać kartki w skoroszycie. Artykuły do archiwizacji zaciskowe pozwalają wpiąć do 30 kartek. Wygodnym rozwiązaniem są kartonowe skoroszyty, które przeznaczone są do segregatorów, hakowe i oczkowe. Najlepsza opcja to hakowe rozwiązanie, ponieważ pozwala wpinać do segregatora bez konieczności rozpinania mechanizmu. Takie rozwiązanie w praktyce sprawdzi się więc bardzo dobrze, będzie rzeczywiście praktyczne i świetnie się sprawdzi.

Organizacja firmowych dokumentów

Skoroszyty najczęściej wykonuje się z tworzyw sztucznych takich jak PCV, ale znajdziemy również skoroszyty, które będą wykonane z naturalnego, ekologicznego kartonu, kolorowego barwionego papieru. Te drugie będzie można wprowadzić również z kodem kolorystycznym, dzięki czemu będzie można lepiej odnaleźć się w dokumentach. Warto więc z takiej dodatkowej opcji skorzystać, w praktyce oczywiście będzie łatwiej pracować z dokumentami. W skoroszytach plastikowych obie okładki są przeźroczyste, albo jednak wykonana jest z folii krystalicznej. Mogą być również skoroszyty plastikowe obustronnie nieprzeźroczyste, albo kartonowe kolorowe. W przypadku skoroszytów jednostronnie przezroczystych najlepiej zrobić stronę tytułową, w celu opisania produktu z jego zwartością. W skoroszytach kartonowych najprościej będzie opisać markerem okładkę, w obustronnie nieprzeźroczystych  koniecznie będzie trzeba wpiąć wizytówkę.

Skoroszyty to bardzo proste a także tanie rozwiązania dla biur. Dokumenty, faktury a także inne arkusze papieru przechowywane w skoroszycie mogą być wykorzystywane do bieżącej pracy albo też archiwizowane przez dłuższy okres czasu. Jeśli nie chcemy dziurkować dokumentów będziemy decydować się na zakup skoroszytów zaciskowych. Sprawdzą się one bardzo dobrze w praktyce, pracuje się z nimi komfortowo, porządkowanie dokumentów stanie się zdecydowanie łatwiejsze więc warto będzie to wykorzystać. 

Share :

Może Cię zainteresować