• 25 czerwca 2022

Skoroszyt - jaki wybrać?

Popularne skoroszyty

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem skoroszytu i nie wiesz na jaki postawić to musisz wiedzieć, że wybór jest rzeczywiście bardzo duży. Można postawić na skoroszyt plastikowy, zaciskowy, z klipsem, listwą, zawieszany, oczkowy. Warto wiedzieć, kiedy jaka propozycja sprawdzi się najlepiej.

Skoroszyt plastikowy

Zadaniem każdego skoroszytu będzie oczywiście odpowiednie porządkowanie dokumentów. Skoroszyt plastikowy znakomicie sprawdzać się będzie przy gromadzeniu papierów zarówno w środowisku pracy jak i w codziennym. Zwracajmy uwagę na to, by był on wykonany z twardego i sztywnego materiału, aby nie ulegał odkształceniu. Warto zadbać o wysuwane paski opisowe, które ułatwią archiwizowanie dokumentów. Skoroszyty plastikowe są tanie, świetnie się sprawdzają, by gromadzić różnorakie dane. Można łatwo identyfikować dokumenty.

Skoroszyt zaciskowy

Nadaje się doskonale w firmowym i prywatnym środowisku. Warto postawić na taki wykonany z trwałej folii, który ma także zaciski ze stali, które nie ulegają odkształceniu. Jest on bardzo prosty w obsłudze, wystarczy tylko odchylić zacisk na zewnątrz a następnie włożyć papier i na samym końcu zacisnąć zacisk. Przypadnie więc do gustu każdemu kto ceni sobie łatwość a także wygodę użytkowania. Skoroszyt zaciskowy może służyć do prezentacji a także ofert. Oprócz uporządkowania dokumentów będzie można w nim przechowywać oferty, a także załączniki i inne ważne raporty.

Skoroszyt A4

Skoroszyt z klipsem

Skoroszyt z klipsem pomaga przechowywać a także gromadzić ważne dokumenty. Najczęściej jest pojemny. Z reguły wykonywany jest z dobrej jakości polipropylenu. Pozwala na gromadzenie kartek w rozmiarze A4. Warto by mieć warstwową konstrukcję klipsa, ponieważ będzie ona trwała i sprawi to, że produkt będzie mocno ściskał zawartość. Ten rodzaj skoroszytu jest bardzo wygodny w trakcie użytkowania. Często ma wzory i kolory, dlatego jeśli estetyka jest dla was ważna to spełni wasze oczekiwania.

Skoroszyt z listwą

Skoroszyty z listwą najczęściej są wykonywane z papieru i dostępne w klasycznej białej odsłonie. Można kupić takie z listwą ozdobną, dostępne w różnych barwach. Świetnie sprawdzają się do gromadzenia dokumentów biurowych oraz domowych. Z reguły mają metalowe wąsy, które służą do wpinania dokumentów. Nie są drogie, proste w użytkowaniu i praktyczne. Warto zwracać uwagę na to, by miały zaokrąglone rogi.

Skoroszyt papierowy

Wśród skoroszytów papierowych mamy kilka różnych rodzajów, ale najczęściej są one w formie skoroszytów z listwą. Prezentują się estetycznie, są tanie, skutecznie pozwalają archiwizować dokumenty. Inaczej nazywa się je skoroszytami tekturowymi. Można spotkać zarówno klasyczne białe lub szare ale także barwione i kolorowe.

Skoroszyt oczkowy

Jak nazwa wskazuje to skoroszyt, który pozwala przechowywać dokumenty dzięki oczkom, które pozwalają wpiąć produkt do segregatora. Ten rodzaj często ma metalowe wąsy z dociskami, które uniemożliwiają wypadnięcie dokumentów. Stosunkowo niedrogi, wygodny w użytkowaniu i bardzo praktyczny. 

Share :

Może Cię zainteresować

5 zastosowań skoroszytów

Nie w pracy biurowej nic gorszego niż latające dokumenty luzem. Wtedy będą się niszczyć i bardzo często...