• 25 czerwca 2022

5 zastosowań skoroszytów

Skoroszyty do biura

Nie w pracy biurowej nic gorszego niż latające dokumenty luzem. Wtedy będą się niszczyć i bardzo często gubić. W domu trzymanie wszystkich dokumentów razem, rachunków, umów też nie będzie dobrą opcją. Najczęściej skończy się bieganiem po domu, gdy okaże się, że takie dokumenty będą potrzebne. Jednak jest taka opcja, która ułatwi nam życie. Trzeba sięgnąć po skoroszyt. Mamy przynajmniej pięć praktycznych jego zastosowań.

Uporządkowane dokumenty w segregatorze

Mamy takie skoroszyty, które przygotowywane są tak, żę będzie można porządkować dzięki nim dokumenty w dużych segregatorach. Takie skoroszyty to rodzaj okładki, w której przy pomocy wąsów wpina się dokumenty. Tak tworzy się mniejsze katalogi, które mieszczą się razem w jednym dużym segregatorze. To najprostsza opcja segregowania dokumentów. Warto więc z takiej opcji skorzystać, będzie można bowiem za jednym razem uporządkować wiele dokumentów i wygodnie umieścić je razem,

Zawieszane skoroszyty z tektury

Jest model tekturowego skoroszytu, w którym dokumenty będzie się umieszczać poziomo, a od dłuższej krawędzi ma specjalne haczyki, zawieszki, dzięki którym będzie można umieścić je nie tylko w segregatorach, ale także w specjalnych szafkach, gdzie przechowuje się dokumentację pracowniczą. Tekturowa nieprzeźroczysta okładka gwarantuje zachowanie standardów RODO i nie będzie udostępniać danych każdemu kto zajrzy do szuflady.

Skoroszyty ofertowe

Skoroszyty ofertowe

To najbardziej elegancka forma skoroszytu. Zwykle robione są z tworzywa sztucznego i mają przezroczyste okładki. Zazwyczaj są dość sztywne. W środek można przy pomocy wąsów wpiąć koszulki na dokumenty zwierające konkretne elementy. Wszystkie oferty w ten sposób będą wyszczególnione i odpowiednio sortowane, ale także zintegrowane, dlatego będzie można również oczekiwać, że stworzy się ofertę, która będzie spójną całością.

Skoroszyty zaciskowe

Istnieją dokumenty, których nie będzie można dziurawić dziurkaczem, albo do których chce się mieć stały dostęp. Idealne w takiej sytuacji będą oczywiście skoroszyty zaciskowe. Zamiast wąsów do wpięcia perforowanych kartek mają one na dłużej krawędzi specjalnie przygotowani zacisk, klips, który należy naciskać, by wsunąć dokumenty i zacisnąć, by zostały one nienaruszone na miejscu. Takie rozwiązanie może być świetne np. dla muzyków, którzy wygodnie wepną sobie w taki skoroszyt nuty i będą mogli położyć je na pulpicie.

Kolorowe skoroszyty z tektury dla dzieci

Skoroszyty są nie tylko dobrą opcją do przechowywania dokumentów. Nadają się one bardzo dobrze również do tego by gromadzić w nich rysunki dzieci. Czasem maluchy, które uczą się pisać koniecznie chcą mieć swoje ilustrowane książki. W takim przypadku właśnie można sięgnąć po skoroszyt i będzie to świetna opcja. Tekturowa oprawa, niekiedy kolorowa będzie doskonałą oprawą dla takiego właśnie dzieła. Dziecko na pewno będzie zadowolone z tego, że udało mu się stworzyć takie wyjątkowe dzieło i chętnie będzie zbierało swoje obrazki w takim właśnie skoroszycie.

Skoroszyty znajdziesz w ofercie sklepu internetowego alibiuro.pl.

Share :

Może Cię zainteresować

Skoroszyt - jaki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem skoroszytu i nie wiesz na jaki postawić to musisz wiedzieć, że wybór jest...