• 24 lipca 2021

Nowy sterownik Xerox Global Print Driver for Better Experience

Xerox wprowadza na rynek nowy uniwersalny sterownik druku, który ułatwia administratorom sieci zarządzanie urządzeniami oraz zapewnia większą liczbę podłączonych i chronionych drukarek, dokumentów i informacji. Co ważne, obsługuje on zarówno drukarki Xerox, jak i nieXerox. Nowy sterownik Xerox Global Print Driver® V4 został opracowany, aby zapewnić spójne i przyjazne dla użytkownika korzystanie z systemu Windows 10, a także innych systemów operacyjnych.

Wcześniej informowaliśmy, że firma Xerox udostępniła zestaw uniwersalnych sterowników dla wszystkich drukarek, Mobile Express Driver. Sterowniki te identyfikują lokalizację użytkownika poprzez wykrywanie podsieci, w której w danym momencie znajduje się komputer i oferowanie odpowiednich drukarek, które zostały z nim powiązane. Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta w tej lokalizacji, automatycznie wykryją one dostępne drukarki i umożliwią Ci wybór z listy. Pozwalają również wybrać domyślne ustawienia dla każdego odwiedzanego biura. Okazało się, że firma HP wprowadziła również uniwersalny sterownik drukowania, będący odpowiednikiem sterownika Mobile Express Driver. Teraz okazało się, że dwa zestawy uniwersalnych sterowników nie są tak uniwersalne. "Mobile Express działa tylko z drukarkami, które używają języka opisu strony PostScript". Nie będzie działał z żadnymi innymi drukarkami, również tymi, które korzystają z popularnego formatu PCL HP. Tymczasem UPD HP działa tylko z drukarkami marki HP". Tak mówi Robert L. Mitchel na ComputerWorld.com. W środowisku pracy z wieloma różnymi drukarkami musiał przetestować te dwa sterowniki i tego się dowiedział. Xerox Mobile Express Driver Pros: Generyczny sterownik drukarki umożliwia drukowanie na drukarkach każdej marki, nie tylko na produktach Xerox. Może on automatycznie wykrywać i drukować zarówno do drukarek podłączonych do sieci, jak i bezpośrednio do niej. Wady: Współpracuje tylko z drukarkami PostScript. Obsługuje tylko kilka podstawowych funkcji drukowania. Rozszerzone funkcje dla produktów innych niż Xerox, które nie są obsługiwane. HP Universal Print Driver Pros: Zapewnia spójny interfejs użytkownika dla wszystkich drukarek marki HP. Znajduje zarówno drukarki podłączone do sieci, jak i drukarki podłączone bezpośrednio, które zostały skonfigurowane jako drukarki współdzielone. Obsługuje więcej funkcji w drukarkach HP niż Mobile Express. Wady: Obsługuje tylko drukarki HP. Działa tylko z drukarkami podłączonymi do sieci z ważnym adresem IP. Oferuje tylko drukowanie podstawowe. Tak więc żadna z nich nie była lekarstwem na problemy z drukowaniem, z którymi borykała się firma Mitchel. Jednak oba narzędzia są użyteczne i można sprawić, że będą się dobrze bawić razem. Zgłoś się do:

Masz problemy ze znalezieniem odpowiedniego sterownika dla swojej drukarki? Już nie, ponieważ firma Xerox wprowadziła uniwersalny sterownik drukarki - Xerox Mobile Express Driver - kompatybilny ze wszystkimi drukarkami, nawet tymi wyprodukowanymi przez inne marki. Oto, co firma Xerox mówi o sterowniku: Sterownik Xerox Mobile Express Driver jest idealny dla osób, które podróżują lub pracują w wielu miejscach. W dużej mierze eliminuje on konieczność pobierania poszczególnych sterowników dla każdego produktu, na którym drukujesz. Zamiast tego można pobrać jeden uniwersalny sterownik drukarki na komputer i drukować na praktycznie każdym urządzeniu PostScript w sieci, nawet na urządzeniach innych producentów. Po "szybkiej i łatwej" instalacji na stacji roboczej, sterownik Mobile Express Driver może (między innymi): Automatycznie wykrywać lokalizację Powiedzieć natychmiast, które drukarki są online (mogą być używane jako narzędzie szpiegowskie) i wykrywać drukarki w czasie rzeczywistym Automatycznie konfigurować się i zapisywać ulubione ustawienia drukarki dla każdej aplikacji zgodnej z systemem Windows XP i Vista, sterownik jest obecnie dostępny tylko w języku angielskim. Można go pobrać z witryny internetowej firmy Xerox.

Share :

Może Cię zainteresować

Przegląd skoroszytów

Skoroszyty plastikowe cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród kupujących, nie dziwi więc to, że...

Porządki w dokumentach

Bałagan w dokumentach to problem bardzo wielu osób. Najlepiej wszystko odpowiednio sobie uporządkować, ale jaki...

Skoroszyty - niezbędne w biurze

Skoroszyty to kolejne artykuły biurowe, które mogą ułatwić utrzymanie należytego porządku w dokumentach...