• 25 czerwca 2022

Przegląd dostępnych na rynku skoroszytów

Tanie skoroszyty

Liczba skoroszytów, z jakimi mamy do czynienia na rynku papierniczym, ma nam prawo imponować. Łatwo można się przy tym domyślić, że problemem nie jest dzielenie ich na te mniej oraz bardziej atrakcyjne. Na utworzonej w ten sposób liście jedno z pierwszych miejsc z pewnością zajęłyby rozwiązania wykonane z tworzywa sztucznego. Ich popularność dla nikogo nie powinna być zresztą zaskoczeniem.

To propozycje, które charakteryzują się przezroczystą przednią i nieprzezroczystą tylną okładką, można przy tym spodziewać się, że pomieszczą nawet dwieście arkuszy o formacie A4. Oczywiście, w tym ostatnim przypadku konieczny jest standardowy rozstaw dziurek. Wewnątrz okładek skoroszytu można znaleźć nie tylko standardowe wąsy, ale również pasek wykonany z plastiku. Jeśli więc chcemy wpiąć kartki, najpierw powinniśmy skoncentrować się na odgięciu wąsów, potem na zdjęciu paska, następnie zaś na założenie na wąsy dokumentów. Ostatnim etapem jest dociśnięcie paskiem i zagięcie wąsów.

Podczas wyboru skoroszytu jedną z najważniejszych kwestii pozostaje ta, która odnosi się do rodzaju materiału, z jakiego wykonane zostało takie rozwiązanie. Oczywiście, najczęściej mamy do czynienia z tworzywem PCV oraz polipropylenem. Niekiedy możemy spotkać skoroszyty z kartonu, te jednak należą do rozwiązań mniej typowych. Wśród skoroszytów kartonowych największą popularnością cieszą się te barwione w masie. Trudno się zresztą temu dziwić, wzrok przyciągają bowiem ich walory estetyczne. Karton nie jest jednak przezroczysty, a to sprawia, że nie będziemy w stanie dostrzec, jaka kartka jest wpięta do skoroszytu jako pierwsza.

Oferta skoroszytów

Najczęściej w sprzedaży można znaleźć skoroszyty z pełnymi okładkami, nie oznacza to jednak, że osoby zainteresowane rozwiązaniami połówkowymi, nie będą w stanie ich znaleźć. Tu przednia okładka jest przecięta w połowie, co umożliwia szybki dostęp do prawej części tego arkuszu, który wpięto jako pierwszy. Skoroszyty plastikowe przeważnie mają pierwszą okładkę przezroczystą, choć w sprzedaży możemy znaleźć i takie, które odznaczają się oboma okładkami nieprzezroczystymi. Opcja z oboma okładkami przezroczystymi także jest dostępna, należy jednak liczyć się z tym, że pojawia się stosunkowo rzadko.

Jeszcze innym materiałem, którym warto się zainteresować, jest folia. Także tutaj klient nie został pozbawiony możliwości wyboru, możemy więc liczyć tak na folię zmatowioną, jak i na krystaliczną. Także szeroki wybór kolorów skoroszytów jest ich atutem. Każdy użytkownik może dzięki temu stworzyć swój własny kod pozwalający na szybkie ustalanie, gdzie znajdują się te dokumenty, które w danym momencie są mu potrzebne najbardziej. Ciekawym przykładem może być choćby skoroszyt Durable A4 z możliwością wpięcia do segregatora. Jest on wykonany z PCV i podczas gdy przednia okładka jest transparentna, tylna jest kolorowa. Posiada specjalny pasek opisowy, który umożliwia szybkie ustalenie, jaka jest jego zawartość. Ciekawym rozwiązaniem jest też w jego przypadku wkładka do wpinania do segregatora, którą można wyciągnąć.

Share :

Może Cię zainteresować

Skoroszyty - niezbędne w biurze

Skoroszyty to kolejne artykuły biurowe, które mogą ułatwić utrzymanie należytego porządku w dokumentach...